PNE 2022

Piknik Nauki EKSPLORACJE 2022 to kolejne już w dwunastoletniej historii rzeszowskich pikników naukowych wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki w formie atrakcyjnych pokazów, intrygujących warsztatów i prezentacji.
Piknik Nauki EKSPLORACJE 2022 odbywał się od 17 do 22 maja w kilku lokalizacjach w Rzeszowie. Wydarzenie składało się z pięciu części: „Preludium”, będącego uroczystą inauguracją Pikniku i „Muzycznego Czwartku” w formie musicalu o życiu Ignacego Łukasiewicza, które odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, dwóch części tematycznych pod nazwami „Lotniczy Piątek” i „Medyczna Niedziela” w budynkach uczelni: Politechniki Rzeszowskiej im. Łukasiewicza i Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz głównej interdyscyplinarnej części pod nazwą „Sobota Pełna Wrażeń” w namiotowym miasteczku w pobliżu fontanny multimedialnej i zamku.
Wszystkie zrealizowane przez pięć dni działania podjęte w ramach wydarzenia trwały łącznie 17 godzin. Na potrzeby Pikniku zbudowano w centrum miasta namiotowe miasteczko nauki o powierzchni ponad 1200 m.kw. „pod dachem”. Pokazami, warsztatami i wykładami zajmowało się ponad 450 edukatorów, wykładowców, animatorów, nauczycieli, studentów, uczniów oraz wolontariuszy z 83 instytucji i organizacji z regionu, Polski i z zagranicy. Na rzecz Pikniku przez wiele dni pracowało także kilkadziesiąt osób służb technicznych, informacyjnych, obsługujących wydarzenie i jego realizację. Efekt był olśniewający zaś Piknik był największym tego typu wydarzeniem w historii miasta.

Zobacz co wydarzyło się w każdym z dni podczas PNE 2022

Województwo Podkarpackie
Tutaj co roku odbywa się Piknik