Przeskocz do treści

WSPÓŁPRACA

               

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w środę 26 maja 2021 roku o godz. 12 .00 na Placu AK w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o nawiązaniu nowej, czterostronnej współpracy w obszarze popularyzacji nauki. Na podstawie przeprowadzonych rozmów i konsultacji podpisana została Ramowa Umowa Współpracy, dotycząca zasad organizacji cyklicznych wydarzeń pod nazwą Piknik Nauki EKSPLORACJE.

Sygnatariuszami umowy wyrażającej wolę stron do wspólnego zintensyfikowania i koordynacji działań są Uniwersytet Rzeszowski, Stowarzyszenie EKOSKOP, Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes oraz Politechnika Rzeszowska. Podjęta współpraca pomiędzy największymi uczelniami w regionie oraz prężnymi organizacjami pozarządowymi, umożliwi jeszcze szerszą i ciekawszą popularyzację nauki i atrakcyjnej, interaktywnej edukacji.

Podpisano również szczegółową umowę dotyczącą organizacji tegorocznej edycji wydarzenia. Piknik Nauki EKSPLORACJE 2021 zaplanowany został na sobotę 9 października w godz. 11:00-18:00, w tradycyjnej lokalizacji w centrum miasta, nieopodal rzeszowskiego zamku i fontanny multimedialnej.

Już dzisiaj zapraszamy na wydarzenie wypełnione pokazami naukowymi, warsztatami poznawczymi, mini wykładami i interaktywnymi eksponatami! Wstęp wolny dla każdego od lat 5 do 105.