Przeskocz do treści

Piknik Nauki EKSPLORACJE to coroczne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja, nauki oraz techniki, propagowanie interaktywnego modelu przekazywania wiedzy i edukacji nieformalnej oraz promocja idei powstania centrum nauki na Podkarpaciu.

Piknik Nauki EKSPLORACJE to atrakcyjne pokazy naukowe, intrygujące warsztaty poznawcze oraz interaktywne eksponaty, dostępne w przestrzeni miasta i w murach uczelni, dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, rodzin oraz grup zorganizowanych. Głównym celem będzie ukazanie i popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych, specyfiki i kierunków rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego oraz propagowanie idei i metod stosowanych w edukacji nieformalnej oraz poza formalnej. Misja i program ukierunkowany będzie na pokazanie różnorodności i wzajemnych powiązań pomiędzy trzema makro-obszarami wiedzy, opisanymi za pomocą haseł „My ludzie”„Świat wokół Nas” oraz „Nasza Cywilizacja”.

Piknik Nauki EKSPLORACJE odbywa się w Rzeszowie na przełomie maja i czerwca, a jego główna część – rodzinny piknik, w sobotę w godz. 11:00-18:00, w dostępnej dla wszystkich lokalizacji w centrum miasta, nieopodal rzeszowskiego Zamku i Fontanny Multimedialnej. Miasteczko namiotowe umieszczone jest na Placu AK, przy ul. Szopena, na Alei Lubomirskich, w fosie Zamku oraz na parkingu RARR S.A.


Cykl wydarzeń obejmuje także dodatkowe, niezależne moduły realizowane od piątku do niedzieli tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie w dogodnej porze.