Lotniczy Piątek

Zorganizowana przez Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, poświęcona technice i technologiom lotniczym,
część Pikniku Nauki EKSPLORACJE 2022 odbyła się w budynku Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Pasjonaci lotnictwa, którzy przybyli w tym dniu do budynków Politechniki mogli pod okiem pracowników i studentów pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwiedzać laboratoria i ekspozycje związane z lotnictwem i motoryzacją. Poznali zasady i metody szkolenia przyszłych zawodowych pilotów. W trakcie wydarzenia można było dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie pilota do lotu, zwiedzić hangary, gdzie z bliska można było zobaczyć samoloty, którymi dysponuje Politechnika Rzeszowska, a także podglądnąć szkolenie na symulatorze lotu. Dodatkową atrakcją były: łazik marsjański „Legendary”, bolid „Formuła Student” oraz modele latające skonstruowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej.